KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14733218
nr 1473 3218
Bengt Tandberg
(1874-1948), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 26x36 cm, yttermått inklusive ram: 33x43 cm
Kondition: slitage
Bengt Tandberg, svensk målare född i Stockholm 1874, död 1948.
Utrop:
500 kr
måndag 6 juni 2022
kl 20:28:40
Bengt Tandberg
Läs mer om Bengt Tandberg